podium Global Champions Tour Valkenswaard

Yuri Mansur schrijft emotionele zege in Valkenswaard op zijn naam

Stegen.net logo Valkenswaard
📝 Stegen.net | persbericht | Copilot AI
➡ geplaatst 1 uur geleden

Yuri Mansur heeft de Longines Global Champions Tour Grand Prix van Valkenswaard 2026 gewonnen met een fenomenale rit op zijn vertrouwde partner Vitiki. Het werd een overwinning die verder ging dan sport alleen — een moment vol emotie, ontlading en geschiedenis.

Er zijn overwinningen, en er zijn momenten die een carrière definiëren. Voor Yuri Mansur was het dat laatste. Boven op het podium, zichtbaar geëmotioneerd, besefte de Braziliaan wat hij samen met de uitzonderlijke Vitiki had gepresteerd. 

Yuri Mansur LGCT Valkenswaard
Yuri Mansur en Vitiki tijdens de Glabal Champions Tour Valkenswaard.📸 LGCT | Stefano Grasso

In een Longines Tops International Arena vol uitverkochte tribunes, een kolkende menigte en een zinderende sfeer, reed Mansur naar zijn eerste LGCT‑Grand Prix‑zege ooit. Vitiki raakte jaren terug geblesseerd en de comeback gaf de overwinning extra glans.

Acht combinaties haalden de barrage, maar toen de druk zijn hoogtepunt bereikte, was het Mansur die de perfecte ronde afleverde. In 37,27 seconden snelde hij foutloos door het parcours, een rit vol risico maar volledig gecontroleerd.

Sterke Belgen

De Belgische afvaardiging maakte indruk in Valkenswaard. Pieter Devos pakte de tweede plaats met Casual DV Z. En in haar eerste seizoen in de Global Champions Tour eindigde Annelies Vorsselmans knap op de derde plaats met Trezeguet. 


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *