📌 Ermelo
KNHS | stegen.net

Britney de Jong behoorde op het EK Paradressuur met haar Caramba N.O.P. tot de drie debutanten voor TeamNL. Bij haar eerste optreden in Grade V was het met zilver direct prijs voor de amazone uit Utrecht.

Door het minimale verschil met de gouden score en het feit dat ze niet de topproef reed waarop ze had gehoopt, overheerste eerst de teleurstelling, later alsnog gevolgd door gepaste vreugde.

EK paradressuur Britney de Jong
Britney de Jong (links) behaalde met Caramba N.O.P. zilver op het EK para dressuur.Camera icoon FEI | Leanjo de Koster

Het zilver gewonnen of goud verloren? De Jong hoefde na afloop van haar proef, die 73,154% opleverde, niet lang na te denken over het antwoord.

Het verschil met de gouden Regine Mispelkamp uit Duitsland bedroeg een luttele 0,025%, en over de verrichting van haarzelf en Caramba meldde de amazone, die ook deel uitmaakt van het KNHS Talententeam: ,,Hij was net niet helemaal zoals ik hem normaal heb en daar heb ik denk ik puntjes laten liggen.”

De teleurstelling moest even verwerkt worden om daarna plaats te maken voor een ander gevoel, dat eveneens niet misstaat bij het winnen van zilver bij je debuut. De Jong: ,,Ik ben er zeker alsnog blij mee, ondanks dat ik weet dat er meer inzit. Eigenlijk geeft dat alleen maar meer motivatie om er de rest van de week nog beter tegenaan te gaan.”

Goud in de Grade IV ging naar Louise Etzner Jakobsson met haar Goldstrike B.J. De inmiddels 65-jarige Zweedse ondervond dit keer geen tegenstand van Demi Haerkens en Sanne Voets, de voormalige TeamNL-toppers in deze Grade, en greep de gelegenheid aan om onder toeziend oog van een van haar kleinkinderen haar eerste gouden medaille ooit te winnen.

Uitslagen Individuele proef EK Paradressuur 2025
Grade V

  1. Regine Mispelkamp (DUI) – Pramwaldhof’s Bayala, 73.179%
  2. Britney de Jong (NED) – Caramba N.O.P., 73.154%
  3. Lena Malmström (ZWE) – Fabulous Fidelie, 71.641%

Grade IV

  1. Louise Etzner Jakobsson (ZWE) – Goldstrike B.J., 72.917%
  2. Pia Wulff Jelstrup (DEN) – Zafia, 72.222%
  3. Nicola Naylor (GBR) – Humberto L, 71.389%

Stegen.net deelt ook berichten via WhatsApp. Je bent dan nog sneller op de hoogte van updates. 

‎Volg het kanaal paardennieuws op WhatsApp: klik hier

Volg ons via Telegram: https://t.me/paardennieuws