Het internationaal concours CSI Ommen is van start. De openingsdag begon met jonge paarden en sloot af met – voornamelijk – regionaal talent. Cristel Kalf (38) sprong er bovenuit door eerste en tweede te worden met vierjarige springpaarden, terwijl de derde plaats voor haar fokproduct was.
Het is een lange weg om internationale springpaarden op te leiden en daar zijn africhters zoals Cristel Kalf voor, die samen met Edwin Agterhuis en hun team een opleidingsstal runt in Hattem. Ze trainen jonge hengsten voor de hengstenkeuring en leiden jonge paarden op voor de hogere sport. ,,Tot ze een jaar of zeven zijn, dan mogen ze door naar ruiters die graag internationaal rijden. Ik heb ook wel een paar keer 1.40m gereden, maar doe mij die jonge paarden maar”, lacht ze.
Het was de eerste keer dat Cristel Kalf op CSI Ommen reed. ,,Freek en Corine Hoogenboom vroegen me om hier te rijden met hun vijfjarige Milton II, een volle broer van het Grand Prix-paard BCO Milton, gereden door met Pim Mulder. Een thuiswedstrijd voor hen en ik ben blij dat ik gegaan ben! Milton II sprong foutloos, net als nog een vijfjarige die ik mee had.”
De winst lag in de rubriek voor vierjarige springpaarden, beoordeeld door een vakkundige jury. Starking Royal (Bacardi VDL x Indoctro) won met een 8,7 en 8,5. De in Hannover goedgekeurde hengst Creedence VDL (Comme il Faut x Baloubet du Rouet) van VDL Stud volgde met een 8,5 en 8,5. Kers op de taart was de derde plek met een 8,2 en 8,5 voor Sissy (Landino VDL x Hermantico VDL) onder Rielke Roeland.
De rubriek voor vijfjarige springpaarden werd gewonnen door Jochem Wolbers met Rico van de Marijenhoeve (Colorit). Jessie Wiefferink met Rooija (Jukebox) en Britt Schaper met Royal (Poker de Mariposa) vulden de top-3 aan. Direct aansluitend won Jochem Wolbers het 1.10m met Lannan van de Marijenhoeve (Kannan). Sanne Vermeulen was de beste in het 1.20m springen met Gravin B.Z. (Nabab de Reve).
Volg stegen.net
Maak stegen.net je favoriet op Google en volg ons op WhatsApp of Telegram.

Geef een reactie