door: redactie, 18 mei 2025 13:35
Op haar thuiswedstrijd grossierde Marriët Smit-Hoekstra in prijzen, maar in het hoofdnummer van het CH Oranjewoud, de Grote Prijs 1.40, moest ze toch haar meerdere erkennen in Sytze van Dellen. Hij won in het zadel van Kevin EH (v. F-One USA).
Het CH Oranjewoud bracht drie dagen mooie springsport op de terreinen van SH Sporthorses in Mildam, de thuisbasis van Marriët Smit-Hoekstra. Daarmee was zij natuurlijk extra gebrand op goede resultaten. En dat lukte Smit-Hoekstra ook op haar eigen terrein wonderwel. Zo won Smit-Hoekstra het 1.35 met Kashmir van het Schuttershof en pakte ze in het 1.20 de zege met Masterpiece.


Ook in de Grote Prijs leek Smit-Hoekstra de beste papieren te hebben. Met haar paard Nijerite (v. Comthago VDL) zette ze in de barrage de snelste tijd op het scorebord. Er was alleen één nadeel: onderweg tikte Nijerite een balkje uit de lepels.
Dat deed Sytze van Dellen niet. De ruiter uit Opende, inmiddels een ervaren cominatie met Kevin EH, liet als enige alle hindernissen onberoerd. Daarmee won Van Dellen dfe Grote Prijs.
Naast een flink geldbedrag kon hij na de ereronde ook de Opel Vectra meenemen naar de eigen Stoeterij Elomahoeve in het Groningse Opende. Kevin EH (F-One USA x Hinault) is gefokt door de familie van Dellen en door Sytze zadelmak gemaakt en opgeleid. Het brons ging naar Jessie Wiefferink (Wierden) op Arhaya Z (Andiamo x Corland).
Foto: Nysar Media
Stegen.net deelt vanaf nu ook berichten via WhatsApp. Je bent dan nog sneller op de hoogte van updates.
Volg het kanaal paardennieuws op WhatsApp: klik hier
Volg ons via Telegram: https://t.me/paardennieuws