WK 6-jarigen Lanaken

Twee Ierse en een Nederlandse zege op WK voor jonge springpaarden

Stegen.net logo Lanaken
📝 Stegen.net
📸 FEI | Dirk Caremans
geplaatst 11 minuten geleden
🔄UPDATE: 20 september 2026 om 19.44

Bij het WK voor jonge springpaarden bij Zangersheide kwamen de Ierse ruiters sterk voor de dag. Maar ook Nederland deelde mee in de prijzen. Roosje Brouwer stuurde Elotte Z namelijk naar de titel bij de 7-jarigen.

In de finale van de 7-jarigen was het beeld wisselend en verschilde de graad van africhting. De wedstrijd was pittig en pas laat kwam er zicht op een barrage. Daarin kwamen uiteindelijk 13 combinaties terug. 

Het was Roosje Brouwer die de wereldtitel binnensleepte met Elotte Z, een Zangersheide-merrie van Eldorado van de Zsehoek, uit een Larino moeder. Max van de Poll maakte het Nederlandse succes compleet door met Ortane (KWPN, v. Baloubet du Rouet) als tweede te eindigen.

Een prima vijfde plaats was weggelegd voor Willem Greve, die Tattoo TN (v. Parfait van het Schaeck) in prachtige stijl en harmonie door het zware parcours loodste.

Overmacht

Bij de 6-jarigen eiste Niamh McEvoy de titel op. De Ierse amazone stuurde Easy Peasy Indebus Z (coverfoto) met overmacht naar de overwinning. Deze ruin stamt van Emerald en is uit een moeder van Baloubet du Rouet.

Ook bij de 5-jarigen domineerden de Ierse ruiters. Sam Widger pakte met Vintage van de Heyveldhoeve (v. Kasanova de la Pomme) de wereldtitel. Landgenoot Coen Williams werd met GLC Mr. President (v. Conthargos) hier tweede.


delen

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *