📌 Tolbert
stegen.net | persbericht
coverfoto: Rosan Stokker

De outdoor editie van Jumping Tolbert (20 t/m 24 augustus) staat op punt van beginnen. Vijf dagen lang komen ruiters van heinde en verre naar de HJC-manege.

Met meer dan 2100 starts in vijf dagen tijd belooft het concours ook dit jaar weer een waar spektakel te worden. Ruiters vanuit heel Nederland reizen af naar Tolbert om deel te nemen aan dit gezellige en sportieve evenement, dat plaats vindt op de fraaie buitenbanen van de HJC-Manege.

Jumping Tolbert
Voorzitter Helen de Koning van Jumping Tolbert.
  Steven Stegen

Er wordt in twee ringen tegelijk gesprongen, op moderne eb- en vloedbodems, waarbij de parcoursen zijn ontworpen door de ervaren parcoursbouwers Jos Brinkman en Willem Schepers. De week begint met de lagere rubrieken, waarna stap voor stap wordt toegewerkt naar de hogere klassen en spannende finales.

Daarnaast kan het publiek genieten van aansprekende shows op zaterdagavond. Tijdens deze avond verschijnen vanaf 17.00 uur maar liefst twaalf rubrieken tuigpaarden in de hoofdring, waaronder een kampioensrubriek voor fokmerries, rubrieken voor Shetlanders, Friezen en tuigpaarden. Een feestelijke, sfeervolle avond voor liefhebbers van de aangespannen sport.

Zondag 24 augustus zijn de finales in de 1.20 m, 1.30 m en 1.35 m rubrieken, gevolgd door het hoogtepunt van het concours: de Grote Prijs van Tolbert (1.40 m), met een verwachte starttijd rond 15.00 uur. Vorig jaar won Lisa Broekert dit hoofdnummer.

Star Sale Veulenveiling

Op dinsdag 19 augustus vindt tijdens Jumping Tolbert de Star Sale Veulenveiling plaats – dit jaar met een bijzonder tintje, want de veiling viert haar 25-jarig jubileum.

De presentatie van de veulens start om 16.00 uur, de veiling zelf begint om 19.00 uur. Dit jaar gaan er 48 veulens onder de hamer: 21 dressuurgefokte en 27 springgefokte veulens. Star Sale wordt vooral georganiseerd voor de afzet van veulens van noordelijke fokkers uit Groningen, Friesland, Drenthe en een deel van Overijssel.

Klik hier voor de startlijsten en uitslagen.


Stegen.net deelt ook berichten via WhatsApp. Je bent dan nog sneller op de hoogte van updates. 

‎Volg het kanaal paardennieuws op WhatsApp: klik hier

Volg ons via Telegram: https://t.me/paardennieuws