door: redactie, 22 juni 2025 19:56
De Grote Prijs van het CHIO Rotterdam is verrassend gewonnen door de Amerikaan Karl Cook. De nummer 144 van de wereldranglijst had dat voor een niet onbelangrijk deel te danken aan zijn fenomenale paard Caracole de la Roque, in januari nog uitgeroepen tot Paard van het Jaar in de USA.
In de barrage met acht deelnemers zette de 34-jarige Cook na een sensationele rit de concurrentie op eerbiedwaardige afstand. Caracole de la Roque werd tot oktober 2021 gereden door Michel Hécart. Vanaf dat moment nam Julien Epaillard de teugels over om de dochter van Zandor Z verder op te leiden. Vervolgens werd Karl Cook de nieuwe ruiter van de merrie.
Cook verscheen als tweede in de Rotterdam Arena. Met zijn 13-jarige merrie Caracole de la Roque baande hij zich zeer precies en vooral vliegensvlug een weg door het parcours.
De combinaties die volgden reden op het scherpst van de snede om Cook af te troeven, maar hij bleek niet meer te achterhalen. Na Lucy Davis in 2015 was het dit jaar Cook waarvoor het Amerikaanse volkslied door het Kralingse Bos schalde. De afgelopen twee jaar wonnen Nederlanders: Marc Houtzager en Willem Greve.
Speciaal paard
Cook: ,,Het is zo’n speciaal paard. Ze geeft alles in wat ze ook doet. Op zo’n paard mogen rijden is inspirerend. Ze heeft zoveel vertrouwen in zichzelf en ze weet precies wat ze doet in het parcours. Ze wil net zo graag als ik, zo niet nog meer. Iedere keer als we meedoen aan een wedstrijd worden we als combinatie net weer wat beter. Natuurlijk gaat er soms weleens iets mis, maar als het allemaal op zijn plek valt, dan is dit het resultaat.”
De Francaise Nina Mallevaey eindigde met Dynastie de Beaufour op de tweede plaats. Donald Whitaker werd derde met de geweldig springende schimmel Millfield Colette. Beste Nederlander op plaats vijf was Bas Moerings. Hij leverde met de KWPN-hengst Ipsthar een prachtige prestatie.
Hessel Hoekstra kwam op plaats zes met Comthago VDL. Maikel van der Vleuten deed als laatste starter een moeidge poging, maar liet uiteindelijk acht strafpunten noteren. Hij werd achtste met O’Bailey vh Brouwershof N.O.P.
Stegen.net deelt vanaf nu ook berichten via WhatsApp. Je bent dan nog sneller op de hoogte van updates.
Volg het kanaal paardennieuws op WhatsApp: klik hier
Volg ons via Telegram: https://t.me/paardennieuws